MaMMaBODRUM Hale Onur

 

Ortakent’teki TAŞ EV isimli seramik atölyesinde harika işler çıkaran Hale Onur ile tanışmak ister misiniz? İki çocuk annesi Hale Onur atölyesinde çocuklar için seramik dersleri veriyor. Bodrum’da anne olmak onun için neler ifade ediyor? Boş zamanlarını çocuklarla nasıl değerlendiriyor? Gelin onu biraz daha yakından tanıyalım.

hale onu simsek 2

İzmir’liyim.Bodrum’a ilk olarak 1999 yılında iş için geldim.2003’de yerleştim. Dokuz yıl önce evlendim. 7 yaşında bir kızım ve 5 yaşında bir oğlum var.

Çalışan bir anneyim. Seramik mezunuyum. Taş Ev adında küçük bir seramik atölyem var,kendi çalışmalarımın yanı sıra okul öncesi ve sonrası çocuklarla çalışıyorum.

fotograf (1)Okul öncesi çocuklarda öncelikli hedefimiz el ,parmak kaslarının gelişiminin yanı sıra,hayal dünyalarını çamura yansıtmalarına olanak tanımak. Bir avuç çamura verdikleri şekle kitap yazabilecek hikayeleri var çocukların. Bir ustanın dediği gibi “biraz toprak ,biraz ateş,bir de bu işin Sırrı var“. Toprağın enerjisi, ateşin büyüsünü ve de sırlarını, çocuklarla keşfediyoruz.

 

Bodrum’da iş ve aile yaşantısını dengede tutmak planlı olmayla ilgili. Okula giden çocuklar, ödevler,yapmakla sorumlu olduğunuz işler,özel işleriniz derken günün hatta zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz bu yüzden planlama çok önemli.

 

Adı üstünde "TAŞ EV" Bu küçük ama şirin atölyede çocuklar hayal güçlerini parmaklarıyla şekillendiriyor.

Adı üstünde “TAŞ EV” Bu küçük ama şirin atölyede çocuklar hayal güçlerini parmaklarıyla şekillendiriyor.

Hafta sonları ailecek yapılan kahvaltılar olmazsa olmazımız. Doğa yürüyüşleri ,bisiklete binmek en sevdiğimiz aktiviteler arasında.

Bodrumda yaşayan anneler için çocuklarını bir aktiviteden diğerine götürmek, aynı gün içinde derse yada bir doğum gününe gitmek kolay, çünkü her yer birbirine son derece yakın.

Bodrum’da bu avantajları daha uzun yıllar yaşayabilmek için biz annelere düşen doğayı hale onur simsek 1seven ve koruyan bireyler yetiştirebilmek.

Bodrum’da ne kadar ortadan kaldırmaya çalışsalar da hala doğa ile baş başa yaşıyoruz…Deniz bir kulaç ,dağlar bir adım uzaklıkta, gitmek isterseniz…Bodrum’da doğal yaşamı sürdürebilmek istiyorsak çocuklara doğa sevgisini aşılamamız gerekiyor.

(Visited 968 times, 1 visits today)
0

MaMMaBODRUM Hale Onur” üzerine 5 düşünce

  1. Işın Orpak Çevik

    Merhaba temmuz ve ağustos 2018 aylarında Bodrum’da oluyoruz. 5 yaşındaki kızım ve kendim için sabah saatlerinde olan bir sanat aktivitesi arıyorum. Bu yaz için planladığınız bir atölye programınız var mıdır?

    Yanıtla
  2. Ali rahmi

    Merhaba ağustos ayı için seramik kursu açmayı düşünüyormusunuz.9 yaşında torunum için seramik çalışması istiyoruz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir