BODRUM’DA YAZ OKULLARI 2017

Okulların yaz tatiline girmesine sayılı günler kala özellikle çalışan annelerin şu sıralar Bodrum’da “yaz okulu” arayışında olduklarını tahmin ediyorum. Bodrum eğitim konusunda henüz yeni yeni gelişen bir yer o nedenle yaz okulu konusunda çok fazla alternatif yok. Bu nedenle kulağıma gelen yaz okulu programlarıyla ilgili bu dosyayı hazırlamak annelere yardımcı olacaktır diye düşündüm. Eğer atladığım program varsa lütfen haber verin, dosyayı güncelleyelim.

Öncelikle anaokullarından başlayalım. Tahmin ediyorum Bodrum’da yılın 12 ayı hizmet veren ana okullarının çoğunun yaz okulu programı bulunuyor. Kimisi haftalık yüzme programları düzenliyor, kimi biniciliğe götürüyor kimisi de spor faaliyetlerine ağırlık veriyor. Bodrum’daki anaokullarıyla ilgili genel bilgiyi şurada bulabilirsiniz.

Bodrum’da henüz sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen özel kolejlerin de yaz okulu programları bulunuyor. TED Koleji dışında diğer kolejlerin yaz okulu programlarına henüz rastlamadım. Seneye 3 yeni okul daha eğitime başlayacağına göre önümüzdeki yaz seçenekler daha fazla olacak demektir.

Yaz okulları genellikle Bodrum merkez, Ortakent hattı arasında düzenlendiği için Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü civarında oturan annelere eminim zorluk oluyordur. İşte size güzel bir haber, bu yaz Yalıkavak’ta da bir yaz okulu var.

Sportif çocuklar için yaz okulları da mevcut. Aşağıda Bodrum Kartalları, Era Yelken, Cross Action Kids, Altay Spor Kulübü, Bodrum Spor Kulubü’nün Yelken Şubesi yaz okulu ve Muzipo Kids Bodrum’un bilgilerini bulabilirsiniz.

Yaz okulunda yabancı dili de kuvvetlensin diyen anneler için de Bodrum Harvard yaz okulu programını belirlemiş. Yeni sisteme göre etüd merkezlerinin varlıklarını sürdürmelerine ilişkin detaylı bilgim yok ama başka etüd merkezleriyle ilgili yaz programı duyarsam güncellerim.

Teatral yeteneklerini pekiştirirken bir yandan da eğlensin diyorsanız şöyle seçenekler bulunuyor:

Eğer çalışan anne değilseniz ve yaz okulu programımı ben kendim evde hazırlayacağım diyorsanız öncelikle sizi o güzel alnınızdan bir öperim 🙂 . ( “Okulsuz eğitim” taraftarı annelerin     ” Ne biçim anneler var, 2 ay tatilde bile çocuklarını okula gönderiyorlar! ” diye bıyık altından gülerek bu yazıyı okuduklarını tahmin edebiliyorum.)

Evdeki yaz okulu programınızda tüm eğitim yılı boyunca derslerden iflahı kesilmiş çocuklarınıza yaşamla ilgili derslere yer vermek isterseniz işte size bir kaç öneri 😉

Astronomi: Gece yıldızları inceleyin.

Biyoloji : Ateşböceği yakalama, salyangozları inceleme.

Ekoloji: Solucan,kurt yakalamak için sahilde kazı çalışmaları yapın.

Matematik: Bezelyeleri ayıklarken toplama, çıkarma işlemleri neden olmasın.

Beden eğitimi: Birlikte bisiklet sürün. Denize girin.

Edebiyat: Kitap okuyun, kelime dağarcığını arttırması için Türkçe ya da İngilizce şarkılar söyleyin.

Mühendislik: Kumdan kale yapın.

Gastronomi dersleri için de mutlaka Konacık’taki Foodrum‘a uğramanızı tavsiye ederim. Çocuklarla arası çok iyi olan şef Pelin Dumanlı onlar için çok eğlenceli yemek atölyeleri düzenliyor.

” Yaz boyunca Foodrum’da Çocuklar Mutfakta!”

 

Yaz okulları dosyamız burada sona eriyor. Eğer burada olmayan yaz okullarından haberdar olursanız yorumlarda lütfen belirtin.

Sevgiler.

Hazırlayan : Elif Yıldırım 

 

 

 

 

(Visited 4.550 times, 1 visits today)
0

BODRUM’DA YAZ OKULLARI 2017” üzerine 2 düşünce

  1. Billur Akgul

    Merhabalar..BIz bu sene 8 yaşındaki oğlumuz için Altay Bodrum Futbol Okulu’nu ve Bodrum Kartalları Yaz Okulu’nu tercih ettik.Her ikisindende çok memnunuz,açık yureklilikle tavsiye ederim..Yaz okulu programlarıyla ilgili bu rehber yazınız için sizede tesekkurler Mammaturca!

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir