Bodrum’un anneleri

Bundan yaklaşık 4 yıl kadar önce annelik macerama Bodrum’da başladım. İlk 3 ay yanımda bana yardımcı olmaya çalışan annem evine dönünce küçük kızımla birlikte başbaşa kaldık. Eşim işinden dolayı sadece akşamları ve sabah kısa bir vakit yardımcı olabildiğinden acemi anne dönemi hem keyifli hem de biraz sıkıntılı geçti. Çünkü Bodrum’da küçük bebekle neler yapılır,nerelere gidilebilir hiçbir fikrim yoktu. Doğumdan önce katıldığım doğum kursları sayesinde edinmiş olduğum birkaç anne arkadaşımla arada birbirimizle fikir alışverişinde bulunuyorduk. Çoğu zamanda internette hem yerli hem yabancı annelerin beyin fırtınası yaptığı bazı sayfaları takip ederek kendi açımdan yararlı olabilecek bilgileri yakalamaya çalışıyordum.

image

Kış mevsimi Bodrum’da biraz sevimsiz geçer. Hele o Amazon yağmurları misali yağışlı olduğu dönemlerde. İşte böyle çocukla evde vakit geçirmek zorunda olduğumuz bir zamanda çocuk gelişimi ve bakımı ile ilgili bulduğum bazı bilgileri benim gibi yeni anne olan ve anında fikir alışverişinde bulunabileceğim arkadaşlarımla paylaşsam ne güzel olurdu diye düşündüm. Ve hemen Facebook’ta “Bodrum’un anneleri” adını verdiğim sayfayı oluşturdum. İlk zamanlar birkaç yüz anne üyeyle başladık. Bebek ve çocuk gelişiminin yanı sıra Bodrum’da çocukla birlikte yapılabilecek aktiviteler, çocuk hastalıkları ile ilgili bilgi paylaşımları gibi konuları tartışıyorduk. Sayfa kurulduktan yaklaşık 2 yıl sonra Bodrum’un anneleri 2600 civarında üyeye ulaşarak Bodrum’da yaşayan annelerin sesi haline geldi. Bodrum’a başka illerden ya da ülkelerden sadece tatil için gelen anneler de üye olarak pek bilmedikleri yarımadada çocuklarıyla nasıl güzel vakit geçirebileceklerini ya da ihtiyaç anında en kolay hangi çocuk doktoruna ulaşabilecekleri gibi konularda sayfadaki annelerden yardım aldılar. Tek başıma çıktığım annelik maceramda tamamen ihtiyaç nedeniyle başladığım bu yolculuk artık internet sayfasıyla başka bir boyut kazandı.

IMG_1075

 

Bodrum’un anneleri diğer annelere pek benzemez. Türkiye’nin en güzel köşelerinden birinde yaşadığı için çocuklarının da bu güzellikler içinde doğayla barışık ve en doğal olanla beslenmesine çaba gösterir. Facebook grubunda yakalanılan bu paylaşımcı ruh aynı şekilde bu sayfada da devam edecek ve inanıyorum ki Bodrum’da anne olmanın güzelliği paylaşıldıkça daha da artacak.

Mammaturca

(Visited 1.196 times, 2 visits today)

Bodrum’un anneleri” üzerine 6 düşünce

 1. Esra Akkaya

  Merhaba ben de bodrum annesi olmakla İstanbul delisi çıkma arasında oyuncu ve eğitimci bir anneyim sizlerle buluşmak ve deneyimlerinizi dinlemek isterim

  Yanıtla
 2. SEÇİL ÜNAL EŞİNGEN

  MERHABALAR;
  Ben Seçil ÜNAL EŞİNGEN
  Ben yaklaşık 6 ay kadar önce Bodrum’a yerleşmiş hem yeni ANNE hem de UZMAN DİYETİSYENİM.
  Anne ve çocuk beslenmesini destekleyen sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyorum.
  Birincisi Ramada Resort Bodrum’da gerçekleştirilecek olan “ANNELİKTE BESLENME SANATI” konulu ücretsiz workshop için duyurulara devam ediyoruz.
  İlgilenen emzirme dönemindeki annelere de buradan izninizle duyurmak isteriz.

  “ANNELİKTE BESLENME SANATI” “EMZİREN ANNELER” için harika bir etkinlik!
  17 Şubat Cuma günü Saat 15:00’de RAMADA RESORT BODRUM ev sahipliğinde DİYETSEÇ Kurucu Uzman diyetisyen Seçil ÜNAL EŞİNGEN eşliğinde “ücretsiz” gerçekleştirilecek bu harika Workshop için kayıt için acele edin! Kontenjan sınırlı!
  Workshop konuları:
  · Emziriyorum Zayıflıyorum!

  · Kaliteli Anne Sütü İçin Nasıl Beslenmeliyim?

  · Süt Arttırmak İçin Diyetseç Mutfak Tüyoları!

  Detaylı Bilgi İçin:
  İletişim DİYETSEÇ OFİS: (0252) 319 14 10

  Yanıtla
 3. Yasemin Şentürk

  Merhaba,
  Ekim 2017 de Bodrum a taşınmış olacağım. Şimdiden hangi oyun grubu vb bir çok konuya bakıyorum. Platformdan nasıl iletişim kurabilirim.

  Sevgiler…

  Yanıtla
 4. Birsen Erkuş Kaya

  Merhaba Bodruma yeni yerleştik 8 aylik bir oğlum var benzer yaş grupları ile biraraya getirmek istiyorum nerelerde nasıl aktivitelere katilabiliriz … bununla ilgili destek rica ediyorum

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir