BODRUM’DA ÇOCUKLA TATİLE NEREYE GİDİLİR? (Bitez)

 

Ortakent kadar uzun bir sahil şeridine sahip değilse de Bodrum merkeze yakınlığı ve taşsız bitkisiz  duru deniziyle Bitez sahilleri yaz aylarında Bodrum’un popüler koylarından biridir. Özellikle küçük bebekli anneler için rahat bir denizi bulunur Bodrum’da, suyun derinliğinin en uzak mesafelerde başladığı denizdir diyebiliriz sanırım. Kıyıdan metrelerce uzaklaşsanız da suyun dizinize anca geldiğini farkedersiniz. Akyarlar, Gündoğan gibi denizi taşlı değildir. Gümüşlük gibi deniz bitkileri ayağınıza dolanmaz. Zemin kumludur. Ancak denizin içinde bazı yerlerde zemin balçık kıvamında olabileceği için çocukları denizdeyken gözlemlemekten kaçınmamak gerekir. 

Sahil şeridi boyunca Yalıhan, Villa Nergiz Apart, Toloman, Okaliptüs, Hotel Blue Bay gibi irili ufaklı, pansiyonlar ve oteller bulunuyor. Bu otellerin çoğu denize sıfırdır ve kendi plajı vardır. Arada değişiklik arayanlara Sarnıç Beach gibi özel plajlar da bulunabilir. Özel plajların bir kısmı da Aktur’un içinde yer alır. Aktur’da sezonluk ev kiralanabileceği gibi Aktur Residence’da konaklama ve otel hizmeti de alabilirsiniz. 

Geniş bir tatil bütçesiyle havuz, fitness, spa gibi servisleri olan daha konforlu konaklama seçenekleri arıyorsanız aşağıdaki 4 ve 5 yıldızlı otelleri ya da butik otelleri araştırabilirsiniz: 

Ramada Resort Bodrum

WOW Bodrum Resort

Doria Hotel Bodrum

Royal Arena Resort

Caresse a Luxury Collection Resort & Spa

Natur Garden Bitez

Rosso Verde

Royal Asarlık Beach

Bitez Garden Life

Ambrosia

Savra

Costa Bitezhan

Kassandra Hotel

Satsuma Suites

Bodrum’da arabanız olmasa da toplu taşımaya kolayca erişebileceğiniz bir beldedir. Bodrum merkeze taksiyle 5-10 dakika, minibüsle 20-30 dakika arasında ulaşılabilir. Bu süreler tahminidir. Yaz trafiği Bodrum’da İstanbul’u pek aratmaz. Bodrum merkezde arkadaşlarınızla bir akşam yemeğinde buluşulacaksa ve geç kalmayı sevmeyenlerdenseniz en az 45 dakika öncesinden yola çıkmanızı tavsiye ederim. 

Sahil şeridindeki otellerden birinde konaklıyorsanız ve farklı lezzetler denemek istiyorsanız sahil boyunca dünya mutfaklarını deneyebileceğiniz irili ufaklı bir çok restoran bulabilirsiniz. Bodrum’a arabanızla geliyorsanız çocukların bisiklet, paten ya da scooterlarını almayı unutmayın, Bitez sahili bu tür aktiviteler için çok uygundur. 

Bakıcı ya da anneanne desteğiyle birlikte tatile çıkıyorsanız ve eşinizle birlikte geceleri müzik, DJ dinleme gibi tercihleriniz olursa bu yaz Bitez sahiline taşınan Sebastian Beach Club konakladığınız yere yürüme mesafesinde olabilir. 

Bitez koyu özetle aile boyu keyifli tatil geçirebileceğiniz, arzuya göre ekonomik ya da lüks tatil alternatiflerinin bulunduğu beldelerden biri. Kimin hoşuna gitmeyebilir peki? Özellikle turizmin yüksek sezonu olan temmuz-ağustos aylarında gelmeyi düşünüyor ve plajda insanlardan uzakta sakin bir tatil planlıyorsanız Bitez sahilinden denize girmek sizi tatmin etmeyebilir. Kıyıdaki otellerin ve restoranların sahile dip dibe yerleştirdiği şezlonglar beni çoğunlukla pek rahatsız etmez. Çocukla ya sabah çok öğlen ya da akşama doğru denize gittiğimiz için genelde o kalabalığa pek girmem, gittiğim saatlerde plajlar sakin olur. Ancak Bodrum’da kavimler göçünün zirvede olduğu bayram tatillerinde ise asla oralara gitmem, o ayrı bir konu:) 

Yerel ürünleri tatmak ya da evinize götürmek isterseniz Perşembeleri Bitez’in pazarı vardır.

Bodrum’un diğer beldelerindeki tatil alternatiflerini incelemek isterseniz Bodrum’un anneleri hesabına YouTube, Facebook ve Instagram’dan abone olmayı unutmayın. 

Mammaturca 

 

 

(Visited 576 times, 1 visits today)
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir