Bodrum’da yaz – Part 2 (Hoş geldin Ağustos)

 

Sıcağıydı, kalabalığıydı, trafiğiydi derken Temmuz’u da yolcu ettik çok şükür. Ağustos itibariyle yaz tatilinin ikinci yarısına başladık. 

Bodrum şu sıralar her anlamda yılın en yoğun günlerini yaşıyor. Markete gitseniz kasada sıra, yola çıksanız trafik, evlerde susuzluk, bankaya gitseniz kuyruk, denize gitseniz ne arabayı park edebilecek bir boşluk ne de sahilde oturacak boş bir şezlong yok, ara ara bulunmuyor. Tekneyle sakin koylara kaçmak isteyenler koylar bile kalabalık olduğu için açık denizlerde kendini buluyor.  İmkanı olan Yunan adalarında ya da Datça’da soluğu alıyor. Bodrum’a ilk taşındığımız yıllarda tanıştığım bir kaç Bodrumlu arkadaşın ailesinin Bodrum dışında yazlıkları olduğunu ve yazı orada geçirdiklerini duyunca çok şaşırmıştım ama o zamanlar bile bu kadar kalabalık değildi. Kışın sakinliğine yavaşlığına alıştığımız Bodrum’u yazın kimse tanıyamıyor. Kaçtığımız yerlerden ne farkı kaldı, bir bilen var mı? Bodrumlular da aslında bir nevi anneler gibi gün sayıyor, okullar bir an önce açılsa da tatilciler gidince Bodrum yine bize kalsa diye. İlk yarıyı tamamladık, ikinci yarıda bir de 9 günlük bayram tatili var, herkese başarılar:)

İşte böyle Bodrum’un yazlık kaosundan bunalmış olarak sakinlik aradığımız bir dönemde Ortakent’te keşfettiğimiz Marsel Bodrum’da bu hafta çocuklar için düzenlenen mutfak atölyesi programındaydık.

Bu yaz Bodrum’un en popüler açık hava mekanlarından Marsel’de çocuklar mutfak önlüklerini giyip minik elleriyle hamur yoğurdular ve onları kalıplarla şekillendirip birbirinden leziz kurabiyelere dönüştürdüler.

Kurabiyeler fırına pişmeye gittiğinde mola verip önce biraz parkta oynadılar, sonra da Marsel’in havuzunda serinleyerek yorgunluk attılar. Öğleden sonra yüzmekten bitap düşüp acıktıklarını fark edince onlar için şefin özel hazırladığı çorba ve mini burgerlerle karınlarını doyurup akşam sinemasına kadar alabildiğine açık alanda eğlenceli vakit geçirdiler. Akşam sinemasında açık havada patlamış mısır eşliğinde çocuk filmi izlediler. 

Bu güzel organizasyonda bir araya gelip Marsel’de eğlenen çocuklar o kadar az “Anneeee” dediler ki, anneler çocukları eğlenirken dinlenmenin keyfine doyamadı:) Marsel Bodrum’da güne sabahtan başlayıp kahvaltı, öğlen/akşam yemeği, oyun parkı, havuz, akşam sineması, konser gibi alternatiflerle gece geç saatlere kadar çocuklarınızla birlikte açık havada keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Mekana ismini veren elma şekeri Marsel yemeğini yerken

Çocuklara özel hazırlanan mutfak atölye programına siz de katılmak ister misiniz? Bodrum’un anneleri Instagram hesabında düzenlenen çekilişe katılarak Marsel Bodrum’la siz de tanışma şansı elde edebilirsiniz. Son katılım 6 Ağustos saat 24:00. 

 

Bodrum’daki anne ve çocuk etkinliklerini yakından izlemek isterseniz @bodrumunanneleri hesabını Facebook, Instagram ve YouTube dan takip edebilirsiniz.

(Visited 512 times, 1 visits today)
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir