BODRUM’UN YENİ YAŞAM ALANI AÇILIYOR

Bodrum ‘un yeni yaşam alanı UMURÇA PARKI 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 13:00’te açılıyor.

İstanbul ziyaretlerimizde çocuklarla oradaki büyük şehir parklarına gidince içimden geçen “Keşke Bodrum’da da böyle geniş kapsamlı bir park olsa, çocuklar oynarken aileler bir şeyler yiyip içebilseler, çocuklar için kütüphanesi, yürüyüş bisiklet yolları olsa…” dileklerim evrene ulaşmış olmalı (Ve Evren de bu dileği yememiş olmalı ki 🙂 …) Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdiresi sevgili Benian Hanım bu hafta parkın açılmak üzere olduğunu ve ziyaret edebileceğimi haber verdiğinde açıkcası çok büyük hayallerle yanına gitmemiştim. Gümbet’te geçen sene yenilenen park tarzında içinde sadece çocuk oyun gruplarının olduğu normal bir park bekliyordum. Çok yanılmışım!

Yemyeşil ve Bodrum’a özel birbirinden farklı bitkilerle peyzajı tasarlanmış Umurça’daki 20 dönümlük eski belediye kademesi arazisi üzerine kurulan Bodrum’un 219. ve en büyük parkı Umurça Parkı’nda neler yok ki:

Birbirinden farklı oyuncaklarla ve malzemelerle donanmış çocuk oyun alanları

Yetişkin ve çocuk egzersiz üniteleri

Yumuşak zemin yürüyüş/bisiklet parkurları

Minimacera parkuru (çocuklar için mini bir teleferik ve survivor tarzı oyuncak grupları)

Halen düzenlemeleri devam eden “Arkeopark” (Çocuklara arkeolojiyi ve tarihi sevdirmek adına mini kazılar düzenlenecek)

Kütüphane (Çocuk ve yetişkin kitaplarının bulunduğu büyük bir kitaplık. İçerisinde ayrıca bebek bakım odası da düşünülmüş, bravo)

Eğitim serası (İçinde birbirinden farklı yüzlerce bitkinin bulunduğu seraya okullar önceden randevu alarak çocuklara bitki ekimi ve gelişimi konusunda pratik yapabilecekleri eğitim verilecek.)

Basketbol sahası

Voleybol sahası

Masa tenisi (pingpong) ve satranç masaları

Kafeterya (Belediye işletmesi)

 

Ayrıca parkın dört bir yanına piknik masaları yerleştirilmiş. Hatta basketbol sahasının orada öyle büyük bir piknik masası yerleştirilmiş ki çocuklar için parti ya da doğum günü organize edebilirsiniz. Engelli vatandaşlar da düşünülerek onlara özel piknik masası unutulmamış.

Bu pazar birbirinden özel etkinliklerle açılacak olan parkta Köklükuyu Çocuk Korosu konser verecek ve çocuklara özel eğlenceli aktiviteler yer alacak. Başka sürprizler de var ama şimdiden tadını kaçırmayayım.

Başta Bodrum Belediyesi, park ve bahçeler müdürlüğü olmak üzere Umurça Parkı’nın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bodrum’a yakışır bir yaşam alanı olmuş. Umarız Bodrum’un diğer bölgelerinde de halka açık bu tip yaşam alanları tasarlanır.

2013’ten beri Bodrum’daki çocuklu yaşamın rehberi olan Bodrum’un anneleri hesabını aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Facebook @bodrumunanneleri

Instagram @bodrumunanneleri ( #bodrumunanneleri )

Youtube @bodrumunanneleri

 

Kendinize iyi bakın 🙂

Elif

(Visited 1.179 times, 1 visits today)
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir