Evde Oyalamaca

IMG_3933

Bodrumlu çocuklar çok şanslı.
 
Kış mevsiminin diğer yerlere göre çok kısa sürdüğü bu doğa harikasında çocuklarla dışarıda vakit geçirmek için bir çok güzel fırsat bulunuyor. Ancak kışın özellikle soğuk ve yağmurlu günlerde ya da hastalandıklarında çocukları evde oyalamak biz anneleri biraz zorlayabiliyor. Kimi zaman işin kolayına kaçıp televizyonda bir çizgi film açabiliyoruz ya da onca işin arasında nasıl oyalayacağımızı şaşırıp eline tableti vermekten maalesef çekinmiyoruz. Bunları yaparken vicdan azabı duymayan anne yoktur sanırım. Aslında tek gereken birazcık zaman ve yaratıcılık. Çocuklarla birlikte evde keyifli el işi aktiviteleri yapmaktan hoşlanıyorsanız bu bölüm hoşunuza gidebilir.
 
“Evde Oyalamaca” bölümünde Bodrum’un oyunsever annelerinden Oya Koçhan bizlere çocuklarla evde yapılabilecek el işi aktivite önerilerinde bulunacak. Kendisinin 4,5 yaşında bir kızı var ve evde beraber el işleri yapmaktan hoşlanıyorlar.
 
Sizlerin de çocuklarınızla birlikte yaratıcılığınızı kullanarak evde yaptığınız el işi aktiviteleri varsa fotoğraflayıp e-posta ile gönderin, paylaşalım.
Mammaturca

 

(Visited 410 times, 1 visits today)