Karsız “kardan adam” yapalım

Yeni yıla maaile hasta girince hele de bu hastalık temposu bir haftayı geçince çorap eşleştirmekten, makarna pişirmeye, el süpürgesiyle toz almaktan, sofra kurmaya her türlü günlük yaşam aktivitesi çocuğa oyun gibi gösterilmek suretiyle yaptırıldı! Ayakkabı boyama, bulaşık yıkama gibi sonrasında iş çıkaracak aktivitelerden ise çaktırmadan uzak duruldu! Eski oyunlar döküldü ortaya, eski boyalar ve kağıtlar.
Vakti zamanında bir kardan adam çıktısı istemiştim eşimden. Nasıl bir cömertlikle bastıysa hala bitmedi gitti şu baskılar. Neler yapmadık ki... Pamuklar yapıştırdık. Krapon kağıtlarını parçalayıp atkısını beresini süsledik. Sticker yapıştırdık. Akla gelebilecek her türlü boya ile boyadık, yetmedi kulak temizleme çubuklarını kullanarak boyadık. Yine de içimizdeki kardan adam sevgisini bastıramadık 🙂
Biz de oturduk eskimiş çorapları kestik, içlerine pirinç doldurduk. Keçeli kalemlerle göz, burun, ağız çizdik. Ee tabi ki boynuna da kalan parçalardan atkı doladık.
Fotoğraflara bakıp bunda bir tuhaflık var demeyin sakın. Henüz kar görmemiş çocuğa ne renk çorap varsa o renk kardan adam yapılır bu bir, farklılıklar güzeldir bu iki 🙂
Kardan adam oynamaktan sıkılınca, kukla haline getirip hasta çocuğa şurup içiren İbiş olarak da kullanabilirsiniz 🙂 Sağlıcakla kalın.
Hazırlayan : Oya Koçhan
(Visited 433 times, 1 visits today)