MaMMaBODRUM Eve Mintiens

Bodrum’da yaşayan anneleri daha yakından tanıdığımız MaMMaBODRUM’da bu kez konuğumuz Belçikalı bir anne olan Eve Mintiens.

Kendisiyle ilk kez Bodrum’a yeni taşındığım yıllarda gittiğim yoga derslerinde tanışmıştım. Daha sonra ben hamileyken onun eğitmenlik yaptığı doğuma hazırlık kurslarında kendisini daha iyi tanıma fırsatı buldum. O bir Belçikalı ama akıcı Türkçesi ve içtenliğiyle aramızdan biri gibi olmuş durumda. Gelin Eve’i daha yakından tanıyalım.

eve 3

Merhaba. Ben Eve Mintiens. Aslen Belçikalıyım. 13 sene önce Bodrum’a geldim ve eşimle tanıştık. 10 yıldır evliyiz ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuğumuz var. On ve dokuz yaşındalar. Marmara Koleji’nde eğitim görüyorlar.

Hamile yogası, doğal doğum ve etkili anne-baba eğitimi konularında eğitmenlik yapıyorum. Anne adaylarının ve ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak bu tür önemli konuların Bodrum’da eksik olduğunu gördüm ve benim de oldukça ilgimi çektiği için eğitimlerini aldım. Etkili anne-baba eğitimi programımızda aileler içindeki iletişimin arttırılması, problemlerin çözülmesi ve mutlu bir aile ortamına kavuşmak için neler yapılması gerekir bu konuların üzerine eğiliyoruz. Yedi seans sürecek eğitimler bu ay sonunda başlayacak. Ayrıca Konacık’taki Yoga Center Bodrum’da Cuma günleri restoratif yoga dersleri veriyorum.

fotograf (2)Aile ve iş yaşantımı dengelemek için çok yoğun programda çalışmamaya dikkat ediyorum. O
yüzden çocukların programıyla işim çok çatışmıyor ve olumsuz etkilemiyor. Haftada bir gelen yardımcımız var. Bazen de akşamları dışarı çıktığımızda bakıcı geliyor. Çalışmadığım zamanlar spor yapıyorum ya da arkadaşlarımla buluşuyor ve kitap okuyorum. Çocuklarla evde birlikte vakit geçirmeyi seviyoruz. Bisiklete binmek en sevdiğimiz dış mekan aktivitelerinden.

 

 

Bodrum’da anne ve çocuk olmak bence çok avantajlı. Küçük çocuklar için burası cennet gibi. eve 2Birbirinden güzel plajlar ve deniz var. Güzel anaokulları var. Ama çocuklar biraz büyüyünce seçenekler çok fazla değil maalesef. Kültürel etkinlikler ve aktiviteler anlamında Bodrum kısıtlı kalıyor. Kış mevsiminde Bodrum’a direkt uçuşların olması da başka bir dezavantaj. Seyahatler için çocuklarla biraz uzun yolculuk etmek gerekebiliyor. Ama genel anlamda Bodrum’da yaşamaktan çok memnunum.

Bodrum’a yeni yerleşen ya da burada yaşayan taze annelere tavsiyem kendileri için olabildiğince çok zaman ayırmaları. Siz mutlu olursanız bu çocuklarınıza da yansıyor. Mutlu anne, mutlu çocuk demek.

Mammaturca 

 

(Visited 1.530 times, 1 visits today)